Śląski OZŻ

JachtFilm zaprasza do Katowic

JachtFilm logoMiłośników żagli i filmów zapraszamy do kina! 15 marca w niedzielę w Kinoteatrze Rialto odbędą się pokazy filmowe. W programie znajdą się najciekawsze filmy o tematyce żeglarskiej zgromadzone przez organizatorów Festiwalu JachtFilm. Pełna lista prezentowanych filmów, szczegółowy program oraz informacje o biletach znajdują się na stronie www.jachtfilm.pl 

Czytaj więcej...

Festiwal Port Pieśni Pracy 2015

Port piesni pracyW ostatni weekend stycznia w Tychach (30 - 31.01) zespoły z pogranicza szant, folku i piosenki żeglarskiej powalczą o Wielki Dzwon Portu Pieśni Pracy. Tegoroczna edycja festiwalu jest 30 jubileuszową. Karnet na wszystkie koncerty w cenie 28 zł. Dzieci do lat 13 po okazaniu legitymacji wstęp wolny! Zapoznaj się z programem.

Czytaj więcej...

Port Pieśni Pracy 2014 nad Jeziorem Paprocańskim

Port piesni pracy23 sierpnia w sobotę o godz. 1600 na tzw. dzikiej plaży rozpocznie się kolejna letnia edycja festiwalu szantowego. W tym roku nazwana "szanty z sercem". W czasie imprezy będą zbierane środki na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii. Odwiedź Paprocany - wstęp wolny!!

Czytaj więcej...

II Przegląd Filmów Żeglarskich Żywiec 2014

Przeglad Zywiec 201421 - 22 marca Klub Żeglarski HALNY Bielsko - Biała zaprasza żeglarzy na prelekcje filmów marynistycznych oraz spotkania z niebanalnymi ludźmi, które odbędą się w Sali Widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. Pierwszego dnia przeglądu specjalny blok programowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!!

Czytaj więcej...

Przegląd filmów żeglarskich wrócił do Katowic!!

jacht filmPo dwudziestu czterech latach w katowickim kinie „Rialto” w dniach 15 i 16 lutego odbył się Przegląd Filmów Żeglarskich. Przegląd zorganizował JachtFilm Andrzeja Minkiewicza. Przez dwa dni widzowie przy kawie i innych napojach, obejrzeli kilka filmów o tematyce żeglarskiej. W pokazie uczestniczyli jako komentatorzy kapitanowie Janusz Zbierajewski i Andrzej Radomiński.

Czytaj więcej...

Już za tydzień rusza przegląd filmów JachtFilm

JachtFilm grafikaJachtFilm zaprasza do Katowic. W dniach 15-16 lutego odbędzie się edycja Przeglądu Filmów Żeglarskich JachtFilm. Miłośnicy żagli będą mogli zapoznać się z najciekawszymi filmami dokumentalnymi o tematyce marynistycznej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dwa wieczory do Kinoteatru Rialto w Katowicach. Projekcjom będą towarzyszyć zapowiedzi i gawędy gości. W programie zaplanowano konkursy związane z żeglarstwem oraz prezentowanymi filmami. Zapraszamy serdecznie!

Czytaj więcej...

Żeglarska wigilia

wigiliaTradycyjnie jak co roku Tawerna Stary Port w Chorzowie zaprasza wszystkich żeglarzy 15 grudnia w niedzielę o godz. 1700 na spotykanie przy wigilijnym stole, przy opłatku i gitarach. Będzie ciepło, nastrojowo, miło i muzycznie. W gronie portowych przyjaciół podzielimy się świątecznym opłatkiem i zaśpiewamy wspólnie kolędy. Tradycją spotkania jest wspólny stół, na który każdy przynosi jakiś świąteczny smakołyk :) Zapraszamy!!

Urodzinowy koncert Ryczących Dwudziestek

20stki23 listopada Filia Będzińskiego Ośrodka Kultury w Grodźcu będzie świadkiem niezwykłego koncertu. Stuknęła im już trzydziestka, a oni nadal grają, koncertują, tworzą i mają się świetnie. Na koncie 10 płyt CD i takie przeboje jak: "Hiszpańskie Dziewczyny", "Wielorybnicy Grenlandzcy", "Timeraire" czy "Dalej w morze" - i można by jeszcze długo wymieniać znane piosenki, które wyszły spod ręki Dwudziestek. Zapraszamy na koncert!! Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sea Folk Group Drake. Zapowiada się ciekawy wieczór.

Czytaj więcej...

Tratwa 2013 już wkrótce!!

Tratwa 2013Zbliża się wielkimi krokami 29 edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Tratwa 2013. W tym roku wszystkie koncerty odbędą się w Tawernie Stary Port w Chorzowie. Miłośników pieśni morza zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem tegorocznej imprezy i rezerwacji biletów na koncerty.

Czytaj więcej...

Łupinką przez Atlantyk

staryportStary Port w Chorzowie zaprasza 24 października w czwartek o godz. 2000 na niecodzienną prezentację wyprawy na skalę międzynarodowego sukcesu! Szymon Kuczyński samotnie przepłynął Atlantyk na NAJMNIEJSZYM POLSKIM JACHCIE LILLA MY (pol. „Mała Mi”) jachcie typu Setka mającym zaledwie 5 metrów długości!!! 

Czytaj więcej...

Festiwal Morza "Nad Kanałem"

nad kanalemGliwice zapraszają na dwa koncerty festiwalowe, które odbędą się w dniach 26-27 października. Jak zwykle Nad Kanałem pojawią się gwiazdy polskiej sceny żeglarskiej, a także po raz drugi w historii wystąpią goście z zagranicy - tym razem zza wielkiej wody. Będziecie mieli okazję posłuchać Ryczących Dwudziestek, Sąsiadów, Marka Szurawskiego, Geoffa Kaufmana (USA), Jerry'ego Cassaulta i Bruce'a Macartney'a (USA), Pod Wiatr, Marty Śliwy oraz Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. W programie także imprezy towarzyszące, które będą trwać już od 21 października.

Czytaj więcej...

Muzyka świata a'cappella

North cape19 października w sobotę o godz. 1900 w Domu Kultury w Rybniku - Chwałowicach wystąpi zespół North Cape. Zapraszamy pasjonatów morskich pieśni a cappella do Rybnika!

Czytaj więcej...

Staroportowo po wakacjach

stary port po wakacjachPo letnim odpoczynku Tawerna Stary Port w Chorzowie budzi się do życia i spieszy z pierwszymi planami. Okazją do muzycznego spotkania jest koncert Krzysztofa Jurkiewicza i Jacka Jakubowskiego w najbliższy piątek 20 września o godzinie 20.00. Zapraszamy!!!

Czytaj więcej...

Wiosennie w Starym Porcie

stary port kwiecienW kwietniu w zaprzyjaźnionej Tawernie powieje opowieściami z wyprawy Ocean Freeride na jachcie Anna F dookoła Ameryki Południowej, pomysłodawca budowy śląskiego żaglowca Arek "Kosmos" Wąsik zagra koncert w kubryku, a podróżnicy Magda i Marcin Musiał przedstawią "Tańce wśród Piratów"

Czytaj więcej...

Shanties 2013


shanties-201321 - 24 lutego zapraszamy do Krakowa. W programie koncertów i imprez towarzyszących usłyszymy historie i opowieści związane z Bałtykiem, nie zabraknie akcentów tradycji ludów nadbałtyckich. Tegoroczny festiwal odbędzie się pod hasłem "Hej, me baltyckie morze".

Czytaj więcej...

Staroportowo w lutym

Stary port Luty

Zajrzyj na prelekcje z wyprawy s/y Selma Expeditions, zaśpiewaj z "Sępem" z Ryczących Dwudziestek, usiądź w nawigacyjnej przy mapie lub też posłuchaj niesamowitych opowieści Moniki Witkowskiej o Czukotce. To wszystko i nie tylko czeka na Was w portowej Tawernie 

Czytaj więcej...

Drake - Sea Folk Group w Old Timers Garage w Katowicach

logo old timers garage 72dpi rgb white
Koncerty szantowe i folkowe pojawiają się tutaj niezwykle rzadko. Tym bardziej warto odwiedzić Old Timers Garage już w najbliższą sobotę. 26 stycznia o godz. 2000 wystąpi częstochowska formacja "Drake". Zagrają prawdziwy folk morski z korzeniami irish music przyprawiony celtyckimi emocjami. Więcej informacji na stronie Old Timers Garage.

Port Pieśni Pracy 2013 w Tychach

Baner PPP 2013Festiwal Port Pieśni Pracy rusza już wkrótce. Na scenie zobaczymy zmagania konkursowych zespołów oraz tuzy polskiej sceny szantowej. Ten zimowy weekend z pewnością nie będzie nudny!

Czytaj więcej...

Styczeń w Starym Porcie

stary port nawigacja
NORTH-WEST PASSAGE kpt. Bronisław Radliński o wyprawie S/Y Solanus, WOŚP z programem szantowym dla dzieci i dorosłych, warsztaty nawigacyjne z kpt. Maciejem Błaszkowskim to tylko niektóre z atrakcji styczniowego programu żeglarskiego. Nie może Was tam zabraknąć!!

Czytaj więcej...

Kultura żeglarska na zimowe wieczory

stary port spiewogranie
Tawerna Żeglarska STARY PORT w Chorzowie - partner kultury żeglarskiej ŚlOZŻ - zaprasza serdecznie Żeglarzy Okręgu do zapoznania się z programem przygotowanym specjalnie na długie zimowe wieczory dla żeglarzy i nie tylko.

Czytaj więcej...

Tratwa 2012

Tratwa 2012 mW piątek, 9 listopada, rozpoczyna się  XXVIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej TRATWA 2012. Koncerty odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę. Tawerna "Stary Port" w Chorzowie zaprasza. Poniżej szczegółowy program imprezy:

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Kultura żeglarska