Śląski OZŻ

Wisła Wielka - Puchar Śląska w klasie omega i Puchar Katamarany Południe

startomega214 – 15 maja na Jeziorze Goczałkowickim odbyła się trzecia edycja Pucharu Śląska w klasie omega standard. Gospodarzem regat był Jachtklub PTTK Pszczyna w Wiśle Wielkiej. Na starcie regat stanęło 14 załóg. Regaty zostały rozegrane wspólnie z katamarami w ramach nowego projektu - Pucharu Polski Południowej Katamaranów. 9 załóg szybkich „kat" - ów rywalizowało na trasie razem z omegami. W sobotę rozegrano 4 wyścigi na trasie góra – dół z trójkątem. Warunki wiatrowe dopisały, wiatr 3-4B i brak opadów zapewniły wyrównaną rywalizację.

Czytaj więcej...

Puchar Śląska w klasie omega - druga edycja

DSC 0335W miniony weekend 07-08.05.2016 na wodach Zalewu Przeczyce rozegrane zostały regaty o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca zaliczane do Pucharu Śląska w klasie Omega Standard. Na starcie drugiej, po regatach w Rybniku, edycji stanęło jedenaście załóg z naszego regionu. O godzinie 11.00 pod masztem sygnałowym Klubu Żeglarskiego Zagłębie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie regat oraz podniesienie bandery. Oprócz licznie zgromadzonych gości i kibiców w oficjalnym rozpoczęciu regat udział wzięli Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz reprezentanci Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego: Marian Krupa i Jan Duda.

Czytaj więcej...

Puchar Polski klasy omega w Rybniku zakończony!

PP Rybnik omega 2016W miniony weekend na wodach Zalewu Rybnickiego na Śląsku klasa omega zainaugurowała sezon pucharowy. W Pucharze Polski zaliczanym również do klasyfikacji Pucharu Śląska omega standard wystartowało 38 załóg. Flotę sport reprezentowało 14 załóg,  flotę standard 24 załogi.  Na starcie pojawiły się nowe omegi, nowi załoganci i wyraźnie można było zaobserwować, że wiele jachtów zostało wyposażone w nowe żagle na rozpoczynający się sezon.

Czytaj więcej...

Regaty o Puchar Yacht Clubu Opty

69
W dniach 30-31 maja 2015 roku w Chełmie Śląskim odbyły się Regaty o Puchar Yacht Clubu Opty w ramach Pucharu Polski w klasie Omega Sport i Omega Standard. W sobotę przy wietrze od 2 do 10 m/w rozegrano 6 wyścigów.

Czytaj więcej...

Pierwsze wyścigi Pucharu Śląska w klasie omega rozegrane

Przeczyce 20159 - 10 maja na Zalewie Przeczyckim odbyły się pierwsze regaty pucharowe. Na starcie stanęło 15 załóg. Warunki wiatrowe w sobotę nie pozwoliły na rozegranie żadnego z wyścigów. W niedzielę pogoda poprawiła się, udało się przeprowadzić 4 wyścigi. Puchar za zajęcie pierwszego miejsca odebrali ubiegłoroczni zwycięzcy Pucharu Śląska - Piotr Sikorski, Ewa Piksa i Bieniamin Piksa - załoga POL 245, reprezentująca AWF Katowice.

Czytaj więcej...

Zmiany w kalendarzu Pucharu Śląska - komunikat

Organizator eliminacji Pucharu Śląska w Pławniowicach w dniach 16 i 17 maja informuje o odwołaniu regat rozgrywanych w tym terminie ze względów organizacyjnych. Stowarzyszenie Żeglarskie Szkwał zaprasza wszystkie załogi na IV Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów, które odbędą się we wrześniu. Dokładny termin regat podamy na początku czerwca. Regaty nie będą zaliczane do rankingu Pucharu Śląska. 

Kalendarz Pucharu Śląska 2015

Sezon regatowy zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy do zapoznania się z zawiadomieniem o regatach. Rozpoczynamy w Przeczycach.

Szkolenie z Przepisów Regatowych

szkolenie regatowe11 kwietnia 2015 zapraszamy żeglarzy zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat przepisów regatowych na szkolenie. Doświadczeni sędziowie: Lesław Nowaczyk oraz Roman Kaczorowski przybliżą interpretację przepisów i odpowiedzą na trudne pytania. Szkolenie odbędzie się w Krapkowicach w Hotelu Zamkowy Młyn. Koszt 15 zł od osoby. Zgłoś się mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapoznaj się ze szczegółowym programem szkolenia.

Czytaj więcej...

Spotkanie organizacyjne - regaty 2015

   Zapraszamy zawodników, organizatorów regat oraz sympatyków Pucharu Śląska w klasie omega na spotkanie organizacyjne dotyczące m.in. ustalenia projektu Kalendarza Pucharu Śląska 2015 w klasie OMEGA, które odbędzie się 13 grudnia 2014 roku w YC "Opty" Chełm Śląski o godzinie 1100. 

   Wszystkie osoby zainteresowane organizacją regat Pucharu Śląska w sezonie 2015 mogą również przesłać informacje z proponowaną datą organizacji regat oraz danymi organizatora na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PZKO wybrał nowe władze

klasa omega15 listopada Polski Związek Klasy Omega wybrał nowy skład Zarządu. Śląscy żeglarze będą mieli w nim również swojego reprezentanta: Radosława Stachurskiego. Na Walnym Zebraniu PZKO wyznaczono kierunki działania Zarządu oraz przedstawiono pierwsze oferty organizatorów. Organizację regat na Śląsku zaproponowały: MORIS Pszczyna (Jezioro Goczałkowice) oraz KŻ Halny Bielsko - Biała (Jezioro Żywieckie).

Jesteś tutaj: Home Puchar Omega