Śląski OZŻ

InterPuchar Zagłębie 2016

PZZ14W dniach 14-15.05  młodzi optimiściarze z grupy B i zawodnicy klasy laser rywalizowali na jeziorze Pogoria 3 w kolejnych regatach w ramach cyklu Południowej Ligi Optimista oraz Lasera. Warunki wiatrowe podczas regat dopisały, chociaż dla niektórych zawodników wiatr był odrobinę za mocny (4Bft, do 5 Bft w szkwałach) i zdarzały się wywrotki.  Na starcie stanęło 58 optimistów i 22 lasery. Oprócz śląskich klubów w regatach wystartowali zawodnicy z Krakowa, Wrocławia, Gdyni, Kielc i Bohumina.

Czytaj więcej...

XXVI Śląski Puchar Optimista 2016

SlaskiPucharOPti2016W dniach 16-17 kwietnia w Rybniku odbył się XXVI Śląski Puchar Optimista. W regatach wystartowało 121 Optimistów z Polski oraz Czech. W trakcie regat udało się rozegrać w sumie 4 wyścigi. W sobotę jeden w dość trudnych warunkach słabowiatrowych. Natomiast w niedzielę rozegrano trzy wyścigi w prawie idealnych warunkach. Słońce i wiatr o sile 4-9 m/s sprawiły, że tym razem wygrali najlepsi.

Czytaj więcej...

Sukcesy naszych zawodników - Rybnickie Regaty Żeglarskie

RRZ2016laseryRozegrane w Rybniku w dniach 8-10 kwietnia regaty zawodnicy śląskich klubów zainagurowali na wodzie dużymi sukcesami. Rybnickie Regaty Żeglarskie zaliczane do Południowej Ligi Optimista i Lasera zgromadziły na starcie sporą frekwencję żeglarzy. W sumie 75 zawodniczek i zawodników w klasie Optimist, 92 Lasery (24 Lasery Radiale, 34 Lasery 4,7 Dziewcząt i 34 Lasery 4,7 Chłopców), 12 Finnów i 13 OK Dinghy. W ciągu 3 dni regatowych rozegrano 6 wyścigów w klasie Optimist, 8 wyścigów w Laserach i po 5 w Finnie i OK Dinghy w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Temperatura powietrza 6 stopni Celsjusza i prawie ciągłe opady deszczu nie rozpieszczały zawodników (temperatura odczuwalna około 2 stopni).

Czytaj więcej...

Rybnickie Regaty Żeglarskie - eliminacja MŚ i ME dla klasy L 4.7

Hourtin50Nowy sezon re­ga­to­wy w Polsce ruszy tra­dy­cyj­nie w Rybniku! Pierw­sze zawody w kraju klas regatowych odbędą się na Zalewie Rybnickim w dniach 08 - 10.​04.​2016. Na wodzie zobaczymy zawodników klas: Opti­mist A i B, Laser 4.7, Laser Radial, Finn i Ok dinghy.

Czytaj więcej...

Puchar Burmistrza Pszczyny

ikonaW dniach; 5-6 czerwca na Zbiorniku Łąckim odbyły się tradycyjne regaty o Puchar Burmistrza Pszczyny w klasach; Laser Radial, Laser 4,7, Optimist gr. A i Optimist gr. B. Były to kolejne regaty zaliczane do Pucharu Polski oraz Południowej Ligi Optimista i Lasera.

Czytaj więcej...

Południowa Liga Optimista

rys tytulowyW dniach 16-17 maja 2015 roku na Pogorii III w JK Pogoria III odbyła się kolejna Edycja Południowej Ligi Optimista. W regatach wzięło udział 87 łódek w klasach Optimist Gr. B - 70, Optimist Gr. A - 4 i Laser 4,7 - 13. W regatach przeprowadzono wszystkie 7 wyścigów (4 w sobotę i 3 w niedzielę).

Czytaj więcej...

XXV Śląski Puchar Optimista

XXV SPOW dniach 18-19 kwietnia 2015 na Zalewie Rybnickim odbył się XXV Śląski Puchar Optimista. Frekwencja na regatach dopisała. Na starcie stanęło 103 zawodniczek  i zawodników z 23 klubów z Polski, Czech i Słowacji. Szkoda, że temperatura w sobotę była bardzo niska i odbyły się jedynie 3 wyścigi. W niedziele było dużo cieplej, ale wiatr wiał zbyt niestabilnie i słabo. Po prawie 2 godzinnym oczekiwaniu komisja sędziowska była zmuszona powiesić AP nad A i tym samym regaty zostały zakończone.

Czytaj więcej...

Regaty w Rybniku

regaty rybnik 201510 - 12 kwietnia na Zalewie Rybnickim odbędą się regaty inaugurujące żeglarski sezon 2015. XXV Śląski Puchar Optimista zostanie rozegrany w gr. A i B. Mamy nadzieję, że pogoda i warunki wiatrowe na akwenie dopiszą najmłodszym żeglarzom.

Czytaj więcej...

Szkolenie z Przepisów Regatowych

szkolenie regatowe11 kwietnia 2015 zapraszamy żeglarzy zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat przepisów regatowych na szkolenie. Doświadczeni sędziowie: Lesław Nowaczyk oraz Roman Kaczorowski przybliżą interpretację przepisów i odpowiedzą na trudne pytania. Szkolenie odbędzie się w Krapkowicach w Hotelu Zamkowy Młyn. Koszt 15 zł od osoby. Zgłoś się mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapoznaj się ze szczegółowym programem szkolenia.

Czytaj więcej...

Nominacje do Kadry Narodowej Juniorów PZŻ

Gala PZZ 20147 stycznia podczas Gali Polskiego Związku Żeglarskiego odbywającej się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie wręczono nominacje do Kadry Narodowej Juniorów na rok 2015 trójce śląskich zawodników.

Czytaj więcej...

Sezon regatowy 2014 zakończony

Wyniki 2014W 2014 roku zawodniczki i zawodnicy naszego okręgu osiągnęli bardzo dobre wyniki sportowe. W ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym zdobyli 115 pkt. (52 w kategorii młodzieżowca, 16 w kategorii juniora, 25 w kategorii juniora młodszego i 22 w kategorii młodzika).  Agnieszka Dubiel z klubu TS Kuźnia Rybnik podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) wywalczyła złoty medal w klasie Laser 4,7 K do 17 lat oraz zdobyła srebrny medal w MPJ w olimpijskiej klasie kobiet Laser Radial. 

Czytaj więcej...

MMM 2014 w Chełmie Śląskim

laser 3W dniach 11-14 września w Chełmie Śląskim na jeziorze Dziećkowice II odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) w klasie Optimist gr. B dziewcząt i chłopców z województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego oraz rozegrano czwartą i ostanią edycję InterPucharu w klasie Optimist i Laser. W regatach MMM udział wzięły 34 dziewczęta i 54 chłopców. W kategorii dziewcząt złoty medal zdobyła Olga Hanslik z UKS SILESIA Chełm Śląski,

Czytaj więcej...

Południowa Liga Lasera i Optimista na Jeziorze Żywieckim

XX InterPuchar Beskidy 20145 - 7 września odbyły się kolejne regaty zaliczane do Południowej Ligi Optimista i Lasera. W zawodach wystartowały załogi z Czech i Polski. W piątek w warunkach słabego wiatru udało się rozegrać trzy wyścigi dla klasy Laser Radial i Laser 4,7 oraz dwa wyścigi w klasie Optimist gr. A i Optimist gr. B. W sobotę i niedzielę zabrakło wiatru i nie odbył się żaden wyścig. 

Czytaj więcej...

Kolejny złoty medal w klasie laser 4.7 kobiet

VSD 2014W dniach 15 - 17 sierpnia w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski klas przygotowawczych. Zawodniczka KS Energetyk Jaworzno Magdalena Staniczek zdobyła złoty medal w konkurencji laser 4.7 wygrywając 5 z 9 rozegranych wyścigów. Gratulacje dla zawodniczki i trenera.

Agnieszka Dubiel złotą medalistką finału OOM 2014 w Pucku

OOM201410 sierpnia w Pucku zakończyły się 4 dniowe zmagania regatowe zawodników startujących w Finale XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Dolny Śląsk 2014. Ostatecznie województwo śląskie zajęło w klasyfikacji ogólnej 6 miejsce, zdobywając identyczny wynik punktowy jak województwo kujawsko-pomorskie.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - ostatnia eleminacja

OOM26 - 27 lipca w Charzykowach zakończyła się ostatnia III Eliminacja do XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w dniach 6-10 sierpnia odbędzie się w Pucku. Regaty w Pucku to jednocześnie Mistrzostwa Polski w kategorii juniora młodszego. Nasze województwo będzie reprezentować 21 zawodniczek i zawodników z 5 klubów: 11 z TS Kuźnia Rybnik, 5 z UKS Silesia Chełm Śląski, 3 z SYC Zefir-Drakkar Poraj, 1 z UKS Wiking Zarzecze i 1 z KW LOK Garland Gliwice.

Czytaj więcej...

Otwarte MP LOK 2014 - zakończone

MP LOK 2014W miniony weekend na Jeziorze Dzierżno Małe odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Ligi Obrony Kraju w klasach Laser 4,7 i Optimist. Na starcie stanęło 20 zawodników z 3 klubów (Drakkar Poraj, Dryf Czaniec i KW Garland Gliwice). W ciągu dwóch dni regatowych rozegrano 9 wyścigów w świetnych żeglarskich warunkach pogodowych (wiatr do 6 m/s).

Czytaj więcej...

Śląski Puchar Optimista - wyniki

CIMG4218W ubiegły weekend na Zalewie Rybnickim rozegrano XXIV Śląski Puchar Optimista. Na starcie regat stanęło 20 zawodników w gr. A oraz 57 zawodników w gr. B. W trakcie regat rozegrano 6 wyścigów (4 w sobotę i 2 w niedzielę). Warunki wiatrowe nie rozpieszczały zawodników. W piątek brak wiatru nie pozwolił na rozpoczęcie rywalizacji. W sobotę wyścigi odbyły się przy słabym, zmiennym wietrze. Dopiero trzeciego dnia regat warunki wiatrowe do żeglowania poprawiły się.

Czytaj więcej...

Za tydzień pierwsze regaty optimistów w tym sezonie

ponton11 - 13 kwietnia na Zalewie Rybnickim odbędą się regaty inaugurujące żeglarski sezon 2014. XXIV Śląski Puchar Optimista zostanie rozegrany w klasach A i B. Mamy nadzieję, że pogoda i warunki wiatrowe na akwenie dopiszą najmłodszym żeglarzom. Zapoznaj się z zawiadomieniem o regatach.

Śląscy żeglarze zasilili Kadrę Narodową

lasery 1W nadchodzącym sezonie żeglarskim będziemy mogli śledzić zmagania młodych zawodników regatowych aż trzech klubów z regionu: KS Energetyk Jaworzno, LOK KW Garland Gliwice oraz TS Kuźnia Rybnik. Do Kadry Narodowej Juniorów dołączyli zawodnicy startujący w klasie laser. 

Czytaj więcej...

Udany sezon 2013 śląskiej kadry

 

laser 2Miniony sezon 2013 to dla zawodników śląskiej kadry pracowity rok. Treningi i zgrupowania rozpoczęte wczesną wiosną dały jednak rezultaty. Szkolenie prowadzone było w następujących klasach regatowych: Optimist gr. A, Optimist gr. B, Laser 4.7, Laser Radial i 420. Łącznie województwo śląskie zdobyło 136 punktów osiągając najlepszy wynik w historii. Zdobyliśmy 7 medali MP (1 złoty, 1 srebrny i 5 brązowych) zajmując 7 m-ce w punktacji łącznej województw na 15 sklasyfikowanych.

Czytaj więcej...

Otwarte Mistrzostwa Śląska klas regatowych w Chełmie Śląskim

Chełm Ślaski Optymist 2013W dniach 12-15 września na Zalewie Dziećkowice w rozegrano Otwarte Mistrzostwa Śląska w ramach Pucharu Wójta Gminy Chełm Śląski. W regatach wzięła udział ponad setka młodych żeglarzy, w tym czterech zawodników z Czech.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe regaty o Puchar Burmistrza Pszczyny

regaty Pszczyna

W dniach 14 - 16.06.2013 na Jeziorze Łąckim odbyły się już po raz trzeci regaty o Puchar Burmistrza Pszczyny w klasach: Laser 4,7, Optimist gr. A i Optimist gr. B. Na starcie stanęło 85 zawodników z 21 klubów z całej Polski oraz dwa kluby z Czech. Atmosfera w trakcie regat była wspaniała jak zawsze. Tylu łódek w jednym czasie na Łące w Pszczynie jeszcze nie było. 74 Optimisty i 11 Laserów 4,7 zrobiły spore wrażenie.

Czytaj więcej...

Przepisy regatowe żeglarstwa 2013-2016 już do kupienia!

Przepisy Regatowe 2013-2016 ksiazkaUkazała się papierowa wodoodporna wersja książki "PRZEPISY REGATOWE ŻEGLARSTWA 2013-2016".  Przepisy można nabyć w Śl.O.Z.Ż. w cenie 65 zł u kol. Mariana Krupy, tel. kontaktowy: 605 273 655. Zapraszamy!

Śląski Puchar Optimista

1W dniach 19 - 21 kwietnia na Zalewie Rybnickim odbyła się XXIII edycja regat Śląskiego Pucharu Optimista. Na starcie stanęło 114 zawodniczek i zawodników (44 w grupie A i 70 w grupie B) z całej Polski. Warunki wiatrowe dopisały. Rozegrano 10 wyścigów przy wietrze od 3 - 5 B. Organizatorem regat był Śl.O.Z.Ż. 

Czytaj więcej...

Pierwsze wyścigi regatowe w tym sezonie rozegrane w Rybniku!

Regaty Rybnik 04201312-14 kwietnia na Zalewie Rybnickim odbyły się pierwsze w tym sezonie regaty zaliczane do żeglarskiego Pucharu Polski. W Rybnickich Regatach Żeglarskich zawodnicy rywalizowali w klasach: Opti­mist, OKdin­ghy, Laser Radial oraz Laser 4,7. Organizatorem regat była Sekcja Żeglarska  TS Kuźnia Rybnik. Rozegrano 9 wyścigów w zmiennych warunkach wietrznych. Zobacz relacje z regat, wyniki oraz galerię zdjęć.

Warsztaty szkoleniowe sędziów żeglarstwa

szkolenieW dniach 2-3 lutego Małopolskie Okręgowe Kolegium Sędziów organizuje warszaty szkoleniowe. W programie szkolenia zapoznanie uczestników ze zmianami w Przepisach Regatowych Żeglarstwa 2013 - 2016.

Czytaj więcej...

Wstępny Kalendarz Regat Śląskiej Kadry

laserKalendarz imprez regatowych na rok 2013 prawie gotowy. Terminy regat zostaną ostatecznie potwierdzone po publikacji kalendarza PZŻ.

Czytaj więcej...

8 miejsce Śląskiej Kadry Wojewódzkiej w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży

sprawozdanie Marian Krupa 2012W roku 2012 Województwo Śląskie zajęło 8 miejsce na 15 sklasyfikowanych województw zdobywając w sumie 76,5 pkt. W klasyfikacji podsumowano osiagnięcia 35 zawodników kadry. Punkty zdobywały następujace kategorie wiekowe: 12 pkt juniorzy, 43,5 pkt juniorzy młodsi, 21  pkt młodziki.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Regaty